Ma 2012. 2. 23, csütörtök, Alfréd napja van. Regisztráció | Belépés G+ facebook iwiw Amadeus Rádió RSS

Orbán: a végtörlesztésnél kedvezőbb megoldást talált a kormány a devizahiteleseknek

2012.01.24 14:21. - Lakatos Éva

A közszolgálatban dolgozók devizahitel-csapdából történő kimentésére a kormány a végtörlesztésnél kedvezőbb megoldást talált.

Hirdetés

A végtörlesztésnél kedvezőbb megoldást talált a kabinet a közszolgálatban dolgozók "devizahitel-csapdából történő kimentésére" - egyebek mellett erről ír Orbán Viktorkormányfő a közszféra érintett munkavállalóinak szóló újabb levelében. 

Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője az MTI érdeklődésére kedden arról tájékoztatott, hogy a leveleket ezen a héten postázzák, a közszolgálatban dolgozók pedig legkésőbb a hét végén, jövő hét elején meg is kapják azokat. A levélben a miniszterelnök arról ír - ismertette a szóvivő -, hogy a kormány olyan megoldást talált ezen családok "devizahitel-csapdából történő kimentésére", amely kedvezőbb a végtörlesztésnél. Az új típusú árfolyamgát ugyanis - a gyermekszámtól függő állami kamattámogatásnak köszönhetően - átlagosan 30 százalékkal alacsonyabb havi törlesztőrészletet fog eredményezni a jelenleginél - hangsúlyozta. 

Giró-Szász András kormányszóvivő pénteken közölte, hogy a végtörlesztésnél kedvezőbb kondíciójú, állami kamattámogatással kiegészített árfolyamgát rögzítését ajánlja a kormány a közszféra devizahitellel rendelkező dolgozóinak. Elmondta akkor azt is, hogy a havi törlesztőrészlet pontos megállapításához szükséges modellszámítások - amelyeket a Nemzetgazdasági Minisztérium dolgoz ki - hamarosan a munkaadókhoz kerülnek, a munkavállalók pedig náluk érdeklődhetnek.

Forrás: MTI



Megosztás Facebook-on!

Az oldal tetejére
Hirdetés


Szólj hozzá te is!

Hozzászólok a cikkhez


A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá.
Bejelentkezem | Regisztrálok
Jelenleg még senki nem szólt hozzá a hírhez, légy te az első!







Oldaltérkép | Impresszum | Médiaajánlat | Adatvédelem
Minden jog fenntartva © 2012 - Booster Média Kft. - Programozás: Webidea Informatika